Vedat Muriqi kaç maç oynayamayacak? Açıklama…

Fenerbahçe’nin BtcTurk Yeni Malatyaspor maçının ardından Rıdvan Dilmen’in “Vedat Muriqi ile konuştum, 5 hafta sahalardan uzak kalacak” sözleri gündeme damga vurdu. Vedat Muriqi’nin sakatlığıyla ilgili son detaylar ortaya çıktı.

Sakatlığı nedeniyle Kosova Milli Takımı’nda kadrodan çıkarılan Vedat Muriqi, Fenerbahçe’nin BtcTurk Yeni Malatyaspor maçının kadrosunda yer almadı. Ancak iyileşme sürecini çok daha kısa sürede tamamalaması beklenen, fiziksel değerleri yüksek seviyede çıkan Vedat Muriqi’nin en geç iki hafta içerisinde sahalarda olması bekleniyor.

GÖZTEPE MAÇINDA %50
G.BİRLİĞİ MAÇINDA %80

Bu hafta Göztepe maçı öncesi yeniden kontrolden geçecek olan Vedat Muriqi’nin kadroda olma ihtimali %50 olarak değerlendiriliyor. Muriqi’nin bir sonraki hafta oynanacak Gençlerbirliği maçında ise %80 kadroda olması bekleniyor.

RIDVAN DİLMEN NE DEMİŞTİ?

Geçen hafta golcü futbolcuyu aradığını belirten Rıdvan Dilmen, “Vedat Muriqi ile geçen hafta telefonda konuştum, ‘5 hafta yokum hocam’ dedi. ‘Normal oyuncular için diyorsun herhalde’ dedim, ‘sen daha çabuk dönersin’ dedim. ‘İnşallah deneyeceğim hocam’ dedi. MR’ı bozar diyorum. Tekme yiyor, sonra içeri giriyor, öyle bir oyuncu. Bence Göztepe maçında oynama ihtimal %25. Bence Gençlerbirliği maçına yetişir” ifadelerini kullandı.

Muriqi’nin Fenerbahçe için önemli olduğunu kaydeden yorumcu, “Bazı oyuncular vardır, çok oyuncudur. Size taktik olarak B-C planları getirir. A, daha çok kesin, Vadat var orada dersin. B, gel sana duvar olsun. C, çok baskı yedik, uzun oynayın Vedat’a, topu tutsun dersin” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir