FIFA 20’nin en iyi 100 oyuncusu belli oldu… İlk sıradaki isim değişti

FIFA 20, bu yıl oyunda FIFA severlerin huzuruna sunacağı en iyi 100 oyuncunun güç seviyelerini açıkladı. Liste, bir önceki seneye göre çok farklı değişikliklere yer vermezken, bu yılın en iyi oyuncusu 94 puanlı Lionel Messi olarak belirlendi. 2. sırada ise ezeli rakibi 93 puanlı Cristiano Ronaldo var.

EA Sports, FIFA 20’de Messi’yi 94 puanda tutarken Ronaldo’nun genel puanını ise 93’e düşürdü. Ayrıca Messi’nin oyun içi kartı, “CF”den “RW” pozisyonuna değiştirildi. Yine de skorların ayrıntılı puanlarına bakacak olursak Ronaldo, hâlâ önemli olan tüm kategoriler için canavar gibi istatistiklere sahip ve bu yüzden tıpkı geçen yıl olduğu gibi oyunun vazgeçilmez kartı olacak.

Ronaldo, FIFA 20’nin kapağında yer almayacak:

Son yıllardaki FIFA serilerinin tümünde kapak yıldızı olan Ronaldo, bu yıl oyunun kapak yıldızları kadrosunda yer almayacak. Bunun nedeni ise oyuncunun kulübü Juventus’un, FIFA 20’de resmî lisansının olmaması. Juventus, geride bıraktığımız aylarda bir başka futbol oyunu olan PES ile resmî sözleşme imzalamış ve lisansını Konami’ye satmıştı.

FIFA 20’deki en iyi 10 oyuncu:

Messi: 94
Ronaldo: 93
Neymar: 92
Hazard: 91
De Bruyne: 91
Oblak: 91
van Dijk: 90
Salah: 90
Modric: 90
ter Stegen: 90

Listede dikkat çeken bir diğer değişiklik ise Galli oyuncu Gareth Bale’ın ilk 100 listesinden çıkarılması oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.